SCHEDULE                          2022

softball logo from programs (2).png

DATE 

January 29           

February 5         

 

 

 

 

February 8               February 11          February 15   

        

February 17-19   

 

February 22            

 

February 24-26            

 

 

 

 

 

March 3-5                   

March 8               

March 11                

March 15                 

March 18              March 22                

March 25               

March 29

April 1

April 5

April 8

April 11

April 14

April 19

April 22

DAY

Sat

Sat

 

 

 

 

Tue

Fri

Thu-Sat

Thu-Sat

 

Tue

Thu-Sat

Thu

Thu

Fri

Fri

Sat

Thu-Sat

 

Tue

Fri

Tue

Fri

Tue

Fri

Tue

Fri

Tue

Fri

Mon

Thu

Tue

Fri

OPPONENT

Frisco Wakeland

Southlake Scrimmages

  Crandall

  LD Bell

  Carroll

 

Frisco Memorial

Denton Guyer

Irving Nimitz

College Station Tournament

 

Wylie East

 

Ellis County Invitational

  Keller

  Centennial

  Coranado

  Waxahachie

  Paetow

Turf Wars Tournament

(D) Plano East

(D) Flower Mound

(D) Plano

(D) Coppell

(D) Flower Mound Marcus

(D) Plano West

(D) Lewisville

(D) Plano East

(D) Flower Mound

(D) Plano

(D) Coppell

(D) Flower Mound Marcus

(D) Plano West

(D) Lewisville

LOCATION

Frisco Wakeland HS

Southlake Carroll HS

 

 

 

 

Frisco Memorial

HEBRON

HEBRON

College Station (various)

 

HEBRON

 

Waxahachie/Midlothian

 

 

 

 

 

Southlake

 

HEBRON

Flower Mound

Plano

Coppell

HEBRON

HEBRON

Lewisville

Plano East

HEBRON

HEBRON

HEBRON

Marcus

Plano West

HEBRON

TEAMS

 

JV/V

V

 

 

 

 

JV/V

JV/V

JV/V

V

JV/V

V

V

 

 

 

 

 

 

V

JV/V

JV/V

JV/V

JV/V

JV/V

JV/V

JV/V

JV/V

JV/V

JV/V

JV/V

JV/V

JV/V

JV/V

TIME

 

11:00/1:00

10:30am

12:00pm

4:30pm

 

5:30/7:00pm

5:30/7:00pm

5:30/7:00pm

 

TBD

 

5:30/7:00pm

 

10:00am

12:00pm

2:00pm

6:00pm

9:30am

 

TBD

5:30/7:15pm

5:30/7:15pm

5:30/7:15pm

5:30/7:15pm

5:30/7:15pm

5:30/7:15pm

5:30/7:15pm

5:30/7:15pm

5:30/7:15pm

5:30/7:15pm

5:30/7:15pm

5:30/7:15pm

5:30/7:15pm

5:30/7:15pm

 

 

(D) District Matches

Head Coach:  Chelsea Herndon

Assistant Coaches: Kaci Strother, Deja Talton

Campus Coordinator: Karin Keeney

Principal: Amy Boughton

Athletic Director: Tim Ford

Superintendent: Dr. Kevin Rogers